Ось і наступила осінь. Першачки побігли в свій перший клас, одинадцятикласники мають ще рік свого дитинства перед дорослим життям, а ми — студенти, рушили на навчання в наші альма-матер. В декого це навчання очне, в декого це дистанційне. Так як я студентка IV курсу історичного факультету Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, то в нас передбачене навчання саме в змішаній формі. І це, насправді, не дуже мене влаштувало, адже як же ж мій улюблений Чернігівський музей імені Тарновського????!
Перший тиждень вересня в мене пройшов дуже насичено, адже я намагалася поєднати як і своє стажування в музеї, так і навчання в університеті. На жаль, цей тиждень я не змогла бути присутньою в музеї, але для мене знайшлася робота стосовно оцифрування файлів дистанційно. Я мала змогу працювати за ноутбуком, користуючись застосунками по типу фотошопів і редакторів, щоб працювати з фотографіями і покращувати їх. Окрім цього, я пізнала для себе нову навичку в якості роботи з різними цифровими застосунками для внесення описів необхідних предметів.
![](https://memorysavers.sucho.org/wp-content/uploads/2023/09/IMG_5229-1024x683.jpg)
Побачивши своїх одногрупників наживо і поспілкувавшись із викладачами, за цей тиждень мені також вдалося домовитися з університетом стосовно моєї відсутності на навчанні через стажування в музеї, а також домовитися щодо майбутніх жовтневих відряджень. Разом із викладачами ми знайшли способи мого навчання не відвудуючи аудиторно пари, проте маючи оцінки за свою роботу.
![](https://memorysavers.sucho.org/wp-content/uploads/2023/09/IMG_5214-1024x683.jpg)
![](https://memorysavers.sucho.org/wp-content/uploads/2023/09/IMG_5224-1024x683.jpg)
Дуже важливим кроком цього тижня стала робота стосовно наших власних проєктів, що ми маємо презентувати у грудні. Діна запропонувала працювати нам разом в парі, а я зовсім не була проти, адже ми з нею познайомилися ще під час нашої координаційної зустрічі у Львові і змогли знайти спільні теми. Тому цього тижня, ми з нею визначилися стосовно нашого проєкту, яким він буде і з яким об’єктом ми будемо працювати. Також із вибором нам допомогли куратор Діни і директорка Київської фортеці, адже в них на меті був один варіант, щоб у майбутньому запропонувати його інвесторам. Тепер ми розпланували із Діною хто і за що в нас буде відповідати у проєкті, після чого в нас поступово починається робота над реалізацією цього проєкта.
![](https://memorysavers.sucho.org/wp-content/uploads/2023/09/Київська_фортеця_казарми_1-1024x682.jpg)