Перейти до вмісту

Про проєкт

Memorysavers

Музеї та Digital

Підтримати українські музеї, їх працівників та молодих людей, які цікавляться кар’єрою в музейній сфері

Новини

Останні новини і нотатки від учасників

Прочитати

Учасники

Музеї-учасники проєкту

Ознайомитись

memory savers

Історія проєкту

Ініціатива Memory Savers, спрямована на підтримку музеїв, їх працівників та молодих людей, які цікавляться кар’єрою в музейній сфері. Проєкт реалізується Центром цифрової історії (Рівне, Україна) та SUCHO (Saving Ukrainian Cultural Heritage Online) і фінансується з коштів Фонду EVZ (“Пам’ять, відповідальність, майбутнє”, Берлін, Німеччина). Memory Savers – це шлях до збереження і просування багатогранної культурної спадщини України. Ми віримо, що цей проєкт стане ключовим кроком у сприянні розвитку музейної справи та підтримки молодих талантів, які готові зробити свій внесок у цю важливу галузь.

Проєкт Memory Savers схоплює кілька ключових напрямків, спрямованих на збереження і просування культурної спадщини України. Однією з наших головних цілей є підтримка музеїв шляхом надання можливості 20 студентам працювати у 20 центральних регіональних музеях України протягом 6 місяців. Цей проєкт спрямований на отримання студентами-стажистами першого досвіду музейної роботи у сфері цифровізації зібрань, розвиток самостійних проєктів у сфері Public History, а також на знайомство з експертами в музейній сфері в Україні та за кордоном. Окрім цього, в рамках проєкту спільно з партнером SUCHO (Saving Ukrainian Cultural Heritage Online) буде проведена освітня онлайн-програма з оцифрування та сучасної музейної роботи. Ця програма відбуватиметься у форматі вебінарів і відеоматеріалів і відкрита для участі всіх охочих. Memory Savers також сприяє виконанню мікропроєктів, в рамках яких студенти реалізовуватимуть проєкти, пов’язані з переосмисленням Другої світової війни або здійснюватимуть соціальні проєкти під керівництвом приймаючих установ, громадських організацій та партнерів проєкту. 

Наш проєкт також пропонує мережеву взаємодію між музейними установами та молодими людьми. Спільна робота досвідчених музейних працівників та молодих фахівців під час проєкту забезпечує зростання потенціалу обох сторін. Ці інвестиції в людський капітал та знання, а також реалізація проєкту в Україні, забезпечують його стійкість. Музеї отримують підтримку від молодих, мотивованих працівників та невелику допомогу з обладнанням, яке залишатиметься в музеях і надалі.