Перейти до вмісту

22 музеї зберуться в Рівному на навчальний табір для молодих зберігачів спадщини

Рівне, Україна – Навчальний табір Memory Savers 2.0. запрошує молодих ентузіастів музейної справи на другу зустріч, яка відбудеться з 1 по 5 жовтня 2023 року в місті Рівне. До нас завітають стажери та куратори 22 музеїв України – від зруйнованого музею в Охтирці до скансену в Ужгороді. Під час заходу учасники отримають низку унікальних навичок та знань від провідних експертів у галузі музейної та культурної сфери. Цей навчальний табір Memory Savers обіцяє стати важливим етапом для молодих професіоналів у сфері музейної справи та збереження культурної спадщини.

В програмі зустрічі заплановано:

– ознайомлення з Парком історичної реконструкції «Оствиця» спільно з Юрієм Ойцюсем

– Олег Костюкевич, (Lionest 360 Agency та Google Business Diamond Product Expert), розкриє всі тонкощі роботи з Google-сервісами для музеїв – Google та музеї: Maps, Profiles, Art&Culture.

– сценарист, режисер і відеокреатор Тимур Тимченко поділиться секретами «Голівуду у кишені» та створення високоякісних відеоматеріалів на смартфони для залучення молодіжної аудиторії в музеях

– Ольга Сошнікова, директор Харківського історичного музею ім. М.Сумцова розкриє аспекти кризового менеджменту в музейній сфері на прикладі свого музею.

– день в Державному історико-культурному заповіднику м. Острог буде присвячено дизайн-мисленню в музейних проектах (3 жовтня). Про це розповість Андрій Брижук, заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника м. Острог. Також Анастасія Хеленюк, директор музею історії НаУОА, поділиться досвідом цифровізації музейних колекцій.  А Олена Шляхова, науковий співробітник музею історії НаУОА, розповість про практичні аспекти реалізації музейних проектів.

– день культури креативності пройде в Open Office, Корпус № 1 НУВГП (4 жовтня). Марія Кравченко, креативна менеджерка та Антон Шинкарук проведуть творчі воркшопи для стажерів проекту для розвитку практик інновацій та створення прототипів цифрових музейних проектів.

– заключний день (5 жовтня) пройде в Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Заплановано зустріч з директором музею Олексанром Булигою та Тетяною Міненко, які проведуть екскурсію будинком музею та експозицією. Також запланована презентація підручника для музейних спеціалістів” Практичне музеєзнавство” Валерії Лавренко, заступника директора з наукової роботи Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького.

Про проект MemorySaversUA. Проект створено з метою підтримки музеїв України в умовах війни. Особлива увага приділяється технічному забезпеченню музеїв, навчання та оцифровування каталогів музейних фондів за допомогою порталу MuseumDigital, залучення молоді до практичної роботи з цифровими фондами та колекціями, проведення спеціальних подій із запрошеними спікерами, організація навчальних таборів, створення цифрових проектів публічної історії.

Проект реалізує громадська спілка Центр цифрової історії за підтримки Фонду Пам’ять, відповідальність та майбутнє (EVZ) у співпраці з міжнародною ініціативою Saving Ukrainian Cultural Heritage Online.

Детально про проект https://memorysavers.sucho.org/

Останні новини проекту https://www.facebook.com/memorysaversua

Контакти Антон Шинкарук [email protected] 380676451055