Перейти до вмісту

Музейні технологічні тренди 2023 (American Alliance of Museums)

Революції зазвичай починаються як заміна старих певностей, а не як незаймані відкриття в незвіданій місцевості.
— Стівен Джей Гулд, еволюційний біолог

Виклик
Іноді руйнівна подія може змінити світ, збільшуючи важливість того, що вже існує. За останні 20 років цифрові технології змінили світ із приголомшливою швидкістю, змінивши те, як люди займаються розвагами, покупками, навчанням, роботою та спілкуванням.
Пандемія пришвидшила цей темп змін. Майже половина споживачів збільшила використання цифрових каналів для взаємодії з бізнесом (і більшість очікує, що це використання буде підтримуватися), використання програм для обміну повідомленнями подвоїлося, а залучення через відео зросло на 300 відсотків. Компанії задовольнили цей попит, прискоривши власну цифрову трансформацію, збільшивши суму, яку вони витрачають на цифрові технології, і прискоривши вдосконалення своєї стратегії цифрових комунікацій.
Використання платформ телемедицини стабілізувалося на рівні, який у 38 разів перевищує базовий рівень до COVID. Поєднання державного та федерального фінансування спрямувало 1,3 мільярда доларів на підтримку онлайн-навчання у школах, а ще 388 мільйонів доларів було спрямовано на подолання «цифрового розриву», який ставить у невигідне становище менш заможні шкільні округи. Пандемія навіть спровокувала відродження QR-кодів, перетворивши технологію, яку колись зневажали в США як «нішеву», на всюдисущий інструмент.
Ці цифрові адаптації змінюють природу того, як і де люди працюють. У нещодавньому опитуванні Gallup 94% працівників, які можуть виконувати свою роботу віддалено, висловили перевагу дистанційній або гібридній роботі, і багато роботодавців готові погодитися.
Але багато робіт все ще доводиться виконувати особисто, а через пандемію нестача робочої сили спонукала багатьох роздрібних торговців замінити касовий персонал на кіоски самообслуговування, офіціантів на додатки для замовлення, а складників на роботів. Світовий валютний фонд повідомляє, що 43% світових компаній мають намір скоротити свою робочу силу за рахунок автоматизації.
Покладення бізнесу на цифрові технології підвищує важливість цифрової грамотності, але в усьому світі 76 відсотків працівників вважають, що вони не підготовлені для роботи в цифровому світі, і менше третини беруть активну участь у навчанні та навчанні цифрових навичок. Цей розрив у кваліфікації може, у свою чергу, посилити існуючу нерівність у доходах і зайнятості.

Що це означає для музеїв
У майбутньому музейний сектор може озиратися на перші два десятиліття 21 століття як на золоту еру цифрових експериментів. Передові цифрові лабораторії були вогнищем експериментів і веселих інновацій. Цифра була визнана ідеальним засобом для обміну вмістом і культивування інформації та діалогу з аудиторією. Фонди вкладали мільйони доларів у оцифрування зображень і документації колекцій, часто за відсутності конкретного бачення того, як ці активи будуть використовуватися.
До 2020 року з’явилися ознаки того, що ентузіазм щодо цифрових інновацій заради інновацій почав слабшати. На початку цифрової ери кілька музеїв США заснували цифрові лабораторії (наприклад, Met MediaLab і The Studio у Музеї Карнегі в Піттсбурзі), щоб проводити амбітні експерименти з новими технологіями. Але, можливо, через те, що вони часто позиціонувалися як зручності, а не як основні компоненти музейної діяльності, багато з цих лабораторій були відсторонені або закриті на початку нового десятиліття. Деякі з найповажніших цифрових інноваторів покинули сектор, коли їхній вплив і автономія не змогли компенсувати зарплату, якою вони пожертвували, щоб працювати в музеях.
Музейний сектор завжди обережно ставився до впровадження нових практик і технологій, воліючи, загалом, дозволяти іншим йти першими й дивитися, що працює. Але під час фінансових зривів, пов’язаних із COVID, цифрові методи часто були вкрай важливими для виживання музеїв, закриваючи діри, залишені внаслідок зриву роботи на місці. Інструменти, які деякі вважали різкими або експериментальними (наприклад, онлайн-продаж квитків, змінна ціна, безконтактні платіжні системи та безконтактні інтерактивні засоби), стали мейнстрімом через необхідність.
Пандемія може виявитися точкою перелому між епохою експериментів і епохою прагматизму, коли цифрова стратегія розглядається як важливий компонент музейної діяльності. Останні три роки перетворилися на величезний, незапланований експеримент із перевірки апетиту аудиторії до взаємодії з музеями через цифрові шляхи.
Дослідження Culture + Community in a Time of Crisis показали, що на початку 2020 року значна частина аудиторії, яка користується цифровими пропозиціями музеїв (від 32 до 67 відсотків, залежно від типу музею), не користувалася подібними місцевими пропозиціями в рік, що передував карантину через пандемію. Дані (до вересня 2021 року) від IMPACTS Experience показали, що ще більше людей взаємодіють з культурними організаціями в Інтернеті, оскільки пандемія тривала.
Здебільшого музеї придумали, як задовольнити цей попит. Національний звіт про відвідування AASLH за 2022 рік показує, що протягом пандемії частка історичних організацій, які пропонують віртуальне програмування, зросла майже вчетверо, до 40 відсотків, і понад 80 відсотків у великих установах. Протягом останніх трьох років багато музеїв виявили, що цифрові програми охопили більше людей і залучили ширше коло учасників, демографічно та географічно, ніж місцеві програми, які вони замінили. І хоча створення потоку доходу від цифрових програм залишається складним (зважаючи на таку кількість безкоштовного вмісту в Інтернеті), рентабельність інвестицій для цифрових програм, які платні, часто експоненціально краща, ніж для фізичних.
Окрім збільшення попиту на цифрову взаємодію, суспільство все більше потребує переваг, які можуть надати цифрові ресурси, зокрема для підтримки навчання учнів, оскільки діти намагаються надолужити втрачене та подолати стрес, тривогу та ізоляцію. Традиційно музеї задовольняли ці потреби за допомогою місцевого досвіду, але дослідження починають показувати, що онлайн-залучення також може бути значущим і корисним. Всього три хвилини перегляду мистецтва в Інтернеті можуть полегшити самотність і тривогу, а також покращити настрій і самопочуття, порівнянно з ефектом відвідування музею в реальному житті, і дані свідчать про те, що більш тривалі залучення приносять більше переваг. В одному дослідженні люди старше 65 років, які відвідували щотижневі 45-хвилинні віртуальні екскурсії музеєм протягом трьох місяців, значно покращили своє самопочуття.
Перенесені пандемією в цифрове майбутнє, багато музеїв зараз оцінюють, чи підтримувати чи розширювати свої інвестиції в цифрове майбутнє. Ці рішення можуть бути частково зумовлені змінами в очікуваннях і поведінці користувачів.
Чи можуть музеї перетворити свою нову віртуальну аудиторію на особистих відвідувачів, чи багато користувачів і надалі віддадуть перевагу цифровому досвіду?
Багато шкіл захопилися відносною простотою, нижчою ціною та широкими можливостями, які надають дистанційні екскурсії. Чи може це збільшення кількості учнівських музеїв сприяти усвідомленню вчителями та школами, що вони можуть отримати значущий досвід, не витрачаючи час і гроші на автобус, щоб потрапити до музею? Чи зменшить це, у свою чергу, щорічну кількість відвідувань галерей класами, оскільки більше студентів користуватиметься цифровими ресурсами музеїв?
І навпаки, чи можемо ми бачити зростаючу перевагу локального досвіду, оскільки люди втомлюються через постійно зростаючу кількість часу, який вони проводять в Інтернеті?
Під час пандемії зріс час, який діти проводять за екраном, — тривожна тенденція, враховуючи численні дослідження, що підтверджують зв’язок між часом, проведеним за екраном, тривогою та депресією у дітей і підлітків. Чи можуть батьки ще більше цінувати фізичні відвідування музеїв з мінімальним цифровим накладенням як протиотруту цим занепокоєнням?
Багатьом музеям доведеться інвестувати значні кошти в планування, інфраструктуру та навчання, щоб скористатися цифровими можливостями. Сектор загалом увійшов у пандемію з недостатнім цифровим обладнанням. У 2019 році лише чверть музеїв мала цифрову стратегію, окрему від стратегічного плану або включену до нього.
Сподіваємось, музеї використають те, що вони дізналися в результаті спеціальних цифрових експериментів під час пандемії, для створення формальних стратегій на майбутнє. Багато хто, досі відчуваючи значні фінансові труднощі, може оцінити, як збір даних і бізнес-аналітика можуть допомогти їм зменшити витрати та покращити кінцевий результат.
Розробити довгострокову рентабельність інвестицій у цифрових стратегіях складно. Музеї часто користуються перевагами надзвичайно дорогої інфраструктури (Facebook, Instagram, TikTok, YouTube), створеної комерційними компаніями, але потім залишаються на милості злиттів, поглинань і змін політики, які можуть розірвати зв’язки з аудиторією, яку вони культивували на цих платформах. Як музеї можуть захистити себе від цих ризиків?
Музеям, які мають намір підтримувати та розширювати цифрову аудиторію, можливо, доведеться з’ясувати, як монетизувати цю участь, або безпосередньо через гонорари, покупки чи підписки, або опосередковано через культивування членів і донорів. Зважити практичні результати цифрових інвестицій буде складно, але керівники музеїв, які це зроблять, можуть створити більш стійкий підхід до цифрових технологій.

МУЗЕЇ МОЖУТЬ…

  • Створіть цифрову стратегію, яка встановлює бачення та цілі того, як «цифра» у широкому сенсі може сприяти роботі музею. Щоб підтримати цю стратегію, застосуйте цифровий “об’єктив “погляд” для всієї організації, інтегруючи цифрові ресурси та цілі в усі відділи.
  • Інвестуйте у створення контенту в тандемі з розвитком цифрових каналів. Успіх онлайн-програмування, соціальних медіа та цифрового локального досвіду залежить від якості матеріалів, які вони представляють.
  • Аудит поточних цифрових активів і оцінка того, чи і як вони сприяють діяльності та стратегії музею. Оцініть довгострокові витрати на підтримку цифрових активів, сплануйте ці витрати та переконайтеся, що між інвестиціями музею в ці активи та планами підтримки цих витрат є відповідність.
  • Оцініть переваги та бажання поточної та потенційної аудиторії щодо участі в Інтернеті, потенціал музею охопити ширший сегмент громадськості на місцевому та міжнародному рівнях, а також бізнес-план для обслуговування цієї аудиторії.
  • Визначте, як цифрові технології можуть суттєво сприяти фінансовій стабільності через прямий дохід від продуктів і послуг, шляхом оптимізації операцій або підвищення продуктивності персоналу.
  • Створіть план розвитку персоналу для цифрової грамотності, який оцінює потреби та визначає та підтримує навчання. Це передбачає не лише формування навичок, але (цитуючи директора ACMI Себа Чана) «розвиток цифрової уяви, яка може винаходити більше творчих практик і створювати більш різноманітну аудиторію в майбутньому».

American Alliance of Museums. (2017). TrendsWatch. [online] Available at: https://www.aam-us.org/programs/center-for-the-future-of-museums/trendswatch/ [Accessed 22 Aug. 2023].

Позначки: